Zaznacz stronę

O niszczeniu dokumentów napisano multum artykułów, wszak temat składowania odpadów po tym procesie rzadko pozostał poruszony. Kula ziemska wymaga abyśmy problem nieczystości rozpatrywali niesłychanie serio, albowiem w przeciągu 13 lat Ziemia będzie wielgachnym składowiskiem śmieci. Podczas gdy omawiamy temat śmieci wskazane jest dodać, że jedna rodzina wytwarza w przeciągu 12 miesięcy ponad 1000 kg niepotrzebnych śmieci.

Jednym z elementów odpowiedzialnych za to jest niszczenie dokumentów, bądź innym sposobem drukowanie wszystkich dokumentów na papierze. Skutkiem czego znajdujemy na wysypiskach tony makulatury cienko podartej, a jak wiemy wszyscy z papieru wyrzuconego na śmietnik można zrobić kartony, oraz opakowania do trzymania wielu przedmiotów. Dla przykładu mogą posłużyć papierowe opakowania na zakupy, które są tanie w produkcji i niezmiernie mocne. Mimo że tyle można było by uczynić w tym kierunku, nasz kraj nie robi nic, by dążyć do nauczenia populacji.

Można by wprowadzić już w podstawówce naukę segregacji odpadów, a w przedsiębiorstwach zarządzić obowiązek stosownego utylizowania odrzutów papierowych. Należało by jeszcze wprowadzić archiwizację aktualnych pism tylko na dysku twardym. Bez wątpienia projekty można by opisywać, ale wprowadzenie ich, a tym bardziej przestrzeganie to już inna bajka. Człowiek ma jedną wadę pojmuje dopiero na pomyłkach, tylko że tutaj nie będzie drugiej szansy dla ludzkości