Zaznacz stronę

Wakacje z dziećmi, czy nawet weekendowy wyjazd z pociechami nie musi kojarzyć się z obozem pracy czy karą. I chociaż każdy rodzic wie, że jest to nie lada wyzwanie pod względem logistycznym i taktycznym, to jeżeli odpowiednio do takiego wyjazdu przygotujemy się może okazać się, że urlop sprawił nam nie mniej radości niż najmłodszym.

Aby jednak rzeczywiście tak było musimy taki wyjazd zorganizować od początku do końca i wybrać takie miejsce, które zainteresuje i rodziców i dzieci. I chociaż wydaje się to niemożliwe takie miejsca rzeczywiście istnieją.

Należą do nich między innymi Magiczne ogrody koło Janowca. Chociaż cały kompleks utrzymany jest w klimatach baśniowych każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pod względem zajmowanego obszaru Park nie należy do największych, jednak zapewnia mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Znajdują się tu urokliwe alejki do spacerów, strumyki i oczka wodne, w których nawet najmłodsze dzieci mogą pochlapać się wodą, a także ławeczki i trawniki, na których można odpocząć po trudach zwiedzania. Dzieci zauroczone będą magicznymi krainami, z których każda kryje mnóstwo tajemnic, a nastolatki i rodzice mogą spróbować swoich sił w łucznictwie czy przeprawianiu się przez staw na tratwach. Jeden dzień w tym miejscu to zdecydowanie za mało.

Kolejnym miejscem, w którym żadne dziecko się nie nudzi jest Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze Energylandia. Chociaż miejsce to na początku nie zachwycało młodych mam teraz zmieniło się na lepsze. Cały obszar został podzielony na 3 strefy: dla najmłodszych, familijną i ekstremalną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie- zarówno mamy z małymi szkrabami jak i rządni przygód tatusiowie.

Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno to jedno z miejsc, które zapewni atrakcje dla każdego członka rodziny. Jest to kolejne miejsce, które nie tylko zwiedzamy, ale które wręcz zmusza nas do wykazania aktywności: park miniatur dla amatorów spacerów, park linowy dla rządnych adrenaliny, a ponadto wyścigi mini- skuterami na specjalnych torach, przejażdżki łódeczkami po stawie, aqua- zorbing czy zwiedzanie stacji kosmicznej to atrakcje, które zainteresują nawet najbardziej wybrednych turystów.

Jeżeli wyjazd z dziećmi to obowiązkowo dinozaury, a jeżeli dinozaury to koniecznie Bałtowski Kompleks Turystyczny- kolejne miejsce, w którym jest wszystko: dmuchane zamki i zjeżdżalnie, karuzele, przejażdżki kolejką, ale także rollercoaster, kraina koni oraz oczywiście JuraPark i Prehistoryczne Oceanarium z dinozaurami.

Czy warto zwiedzać z dziećmi takie miejsca pomimo tego, że wszystkie bazują na tym samym? Oczywiście, że tak. Chociaż miejsca te są bardzo podobne do siebie, każde z nich pozwala odkryć coś nowego i spojrzeć na świat z innej perspektywy. I nawet jeżeli jest to tylko jednodniowy wyjazd możemy być pewni, że po powrocie dzieci będą mówić tylko o nim, a zdjęcia długo jeszcze będą wzbudzały pozytywne emocje.