Zaznacz stronę

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego tak mało osób nosi dzisiaj na swojej ręce zegarek? Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji, polecam zrobić to teraz – zastanowić się dlaczego na swojej ręce również nie masz zegarka? Według moim obserwacji najważniejszym czynnikiem warunkującym noszenie zegarka jest moda, przyzwyczajenie oraz odruchy bezwarunkowe. Jeszcze kilkanaście lat temu niemożliwym było, aby jakiś zegarek timex, albo grovana nie znajdował się na ręce każdego dorosłego mężczyzny.

Niemożliwym było, aby na komunię jedno z chrzestnych nie kupiło zegarka na rękę! Dzisiaj jest to całkowicie normalne, a o zegarkach niewielu pamięta. Zostają przy nich jedynie wytrawni zegarmistrzowie, którzy uwielbiają tykające mechanizmy i bardzo złożone urządzenia. Dzisiaj zegarek nie jest już tak rozchwytywanym i niesamowicie uwielbianym przedmiotem jak kiedyś. A szkoda… wielka szkoda. Obecnie zegarki kupują starsi ludzie, albo osoby, które nie są przyzwyczajone do technologii.

Kiedyś, żeby wiedzieć, która jest godzina trzeba było nosić zegarek. Dzisiaj wystarczy wyjąć z kieszeni telefon komórkowy, albo rozejrzeć się dookoła i z pewnością gdzieś zegarek znajdziemy. Czyż to nie jest zatem nic normalnego? Na szczęście są jeszcze osoby, które doceniają wartość zegarka i wiedzą, że takie jak dziś zegarki adriatica to prawdziwe skarby!