Zaznacz stronę

Dla wielu entuzjastów motoryzacji podróż autem to nie tylko przemieszczanie z jednego celu w drugie. To też, a może nawet przede wszystkim pasja. Znaczna część kierowców czuje nieodpartą potrzebę pokazania ważnej roli, jaką spełnia w ich życiu samochód podejmując się zmian mechanicznych oraz wizualnych ich ukochanych zabawek. Ten nurt nosi miano tuningu.

Tuningować można każdy pojazd. Od wysłużonych modeli po pojazdy prosto z linii montażowej. Tuning zewnętrzny przybiera bardzo dużo stylów, a podstawowym jego przejawem są aluminiowe felgi. Widać to doskonale po mnogości producentów specjalizujących się w oferowaniu tego typu asortymentu. koła aluminiowe kupimy w każdej wielkości, do każdej marki auta oraz w niezliczonej ilości modeli i wykończenia. Wybrany model koła może podkreślić nowoczesny, sportowy lub klasyczny styl pojazdu. Tuningowanie wizualne nie może pominąć tego elementu. Właściwie efektowna modyfikacja powinna rozpocząć się właśnie od zamontowania odpowiednich kół.

Alu felgi są najbardziej popularnymi, ale pomysłowość konstruktorów nie ogranicza się tylko do tego materiału oferując nam także felgi wyprodukowane z włókna węglowego, składające się z setek szprych lub zmontowane z kilku części. Efekt optyczny po ich zamontowaniu potrafi być zapierający dech. A wszystkie te zabiegi mają swój cel, by w czasach masowej produkcji, eksploatowany przez nas środek lokomocji odróżniał się na tle innych użytkowników dróg, budził zazdrość oraz pokazywał pasję kierowcy.