Zaznacz stronę

Praca Kierowcy ciężarówki w wielkim przedsiębiorstwie transportowym nie należy do łatwych. Ciągła nieobecność w domu, brak rozrywki i ciągły stres dodatkowo powodują dyskomfort  wykonywania tego zawodu. Dodatkowo aktualny kryzys ekonomiczny  który powoduje u właścicieli firm przewozowych chęć ciągłego cięcia kosztów na rozwój firmy, powoduje coraz bardziej niechęć ludzi do podjęcia tej trudnej pracy.

Jakby się głębiej zastanowić do polepszenia tego wizerunku nie trzeba wcale dużo. Wiadomo że dla kierowcy samochód to drugi dom przebywa w nim co najmniej kilkanaście godzin dzienne, zapewnienie mu godziwego odpoczynku i rozrywki może zdziałać cuda. Taką rzeczą może być zakup i montaż w samochodzie ciężarowym niewielkiego komputera PC.
Bardzo dobre urządzenie tego typu oferuje Tajwańska firma Sumicom. Komputery te zawierają procesory Intel Pentium M lub Celeron M i korzystają z chipsetu Intel 855 GME. Ponadto systemy te dostępne są w dwóch wersjach: S625FC z procesorami do 1,5 GHz i S625F obsługująca procesory do 1,8 GHz. Obydwa modele poza obsługą procesorów mają takie same konfiguracje: do 2 GB pamięci DDR, zintegrowany układ graficzny Intel Extreme Graphics 2, układ audio, karta sieciowa FastEthernet, porty USB 2.0 i FireWire, dwa porty ATA 133 a także układ monitoringu i złącza dla słuchawek i mikrofonu. Wymiary tych urządzeń pozwalają na zamontowanie tego cacka w standardowej zatoczce przeznaczonej na radio.

W tym momencie wyposażyliśmy ciężarówkę w centrum rozrywki. Ale to nie wszystkie zalety, firma transportowa świadcząca usługi transportowe zyskuje poprzez moduły gps i wifi, dodatkowo kontrole nad pracownikiem, oraz dodatkowo a zarazem zdecydowanie tańsza łączność z pracownikiem. Natomiast moduł gps pozwoli na monitorowanie pojazdu i kontrole zużycia paliwa. Firmy dla których transport jest codziennością powinny pomyśleć nad zakupem tych urządzeń dla swojej floty pojazdów. Czym umilą życie swoim pracownikom a przy okazji zyskają sprzymierzeńca w kontroli kosztów i monitorowania przesyłek.