Zaznacz stronę

Pracodawcy małych firm

Każda firma powinna być uczciwa względem pracowników, niestety tak nie jest i to bardzo często. Małe zakłady bardzo oszukują swoich pracowników ponieważ wykorzystują sytuacji jaka jest na rynku pracy ponieważ w każdej z możliwych sytuacji próbują tak opracować plan działania aby pracownikowi płacić jak najmniejsze pensje. Może niektórych nie stać ale trzeba wiedzieć że jeśli tak jest to po prostu firmy się nie prowadzi tylko ogłasza bankructwo. Jednak są firmy uczciwe, które inwestują w swoich pracowników, organizują różne kursy i szkolenia językowe a także w danym zawodzie. Szkolenia z różnych branż w tym z informatyki, ekonomii i doradztwa są na porządku dziennym.

Pracodawcy są w naszym kraju za bardzo pobłażania, a na dodatek sami pracownicy nie mają siły walki ponieważ z każdej strony widzą, że problem o pracy w tym społeczeństwie jest na porządku dziennym. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że tak dużo młodych ludzi wyjeżdża za granicę. Problem o porządną pracę jest duży i pracodawcy to wiedzą i wykorzystują sytuację jak się da. Jednak ja osobiście uważam, że należy zrobić z tym porządek, pracownicy zwłaszcza wykwalifikowani powinni walczyć o swoje prawa, jeśli widzisz że pracodawca wymiguje się od płacenia lub używa obraźliwych słów powinneś zgłosić go do inspektora pracy, którego obowiązkiem jest nałożenie różnych kar finansowych.

Takie działania sprawiają, że pracodawca zaczyna myśleć i działać bardziej uczciwie względem pracownika. Niestety takich ludzi w naszym społeczeństwie, którzy walczą jest bardzo mało, a szkoda ponieważ tylko w jedności jest siła i możliwości tworzenia nowych rozwiązań i rozwiązywania problemów w pracodawcą.