Zaznacz stronę

Powoli zbliża się zakończenie rundy jesiennej w polskiej Ekstraklasie. Na prowadzeniu od kilku dobrych kolejek utrzymuje się Lechia Gdańsk prowadzona przez Piotra Stokowca, która wyprzedza Legię Warszawa i Jagiellonię Białystok. Wiosna zatem zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem każdy z tych zespołów ma wielką chrapkę na zdobycie Mistrzostwa Polski i powalczenie w przyszłym sezonie o elitarną Ligę Mistrzów. Zatem pytanie, która drużyna do końca sezonu zostanie liderem, jest pytaniem całkowicie otwartym.

Powszechnie wiadomo, że dla Legii Warszawa zdobycie mistrzostwa to sprawa niemalże obowiązkowa. W innym wypadku pompowane pieniądze na transfery oraz niemała pensja dla trenera z Portugalii mogą okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny dla stołecznego klubu. Wydaje się zatem, że Legia musi, a inne zespoły jedynie mogą. Chociaż trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec ostrożnie wypowiada się na temat szans wywalczenia tytułu mistrzowskiego przez swój zespół, jednak chyba każdy z gdańskich zawodników chciałby w swojej karierze poszczycić się takim dokonaniem.

Drużyna gra solidną piłkę, jest bardzo skuteczna zarówno w bloku defensywnym, jak również w ofensywie. Zespół, który jeszcze w zeszłym sezonie walczył o utrzymanie w polskiej ekstraklasie, teraz przechodzi w całej stawce stając się niemalże rewelacją rozgrywek. Co prawda w drużynie występują doświadczeni i ograni ligowcy, jednak przed sezonem chyba nikt nie stawiał ich na pierwszym miejscu w tabeli polskiej ligi.

Od paru sezonów również Jagiellonia Białystok jest zespołem, który zakotwiczył się w czołówce ekstraklasy, co tylko potwierdza bukmacher forbet swoimi kursami na zwycięstwo tej drużyny. Kiedy drużyna przejmowana była przez trenera Ireneusza Mamrota od Michała Probierza, bardzo lubianego w Białymstoku, wówczas wieszczono temu zespołowi walkę o utrzymanie się w lidze. Jednak dokonania Mamrota mogą budzić swoisty respekt, bowiem zespół w każdym sezonie walczy o prawo występów w europejskich pucharach, a w tym sezonie ma wielką szansę sięgnięcia po najwyższe miejsce w polskiej ekstraklasie.

Z pewnością runda rewanżowa dostarczy wszystkim kibicom w Polsce sporo wrażeń i emocji, bowiem wspomniana trójka drużyn ma praktycznie równe szanse sięgnięcia po mistrzostwo. Dużo będzie zatem zależeć od solidnie przepracowanych przygotowań zimowych, doboru odpowiednich sparingpartnerów, a także samego przygotowania mentalnego. Która drużyna do końca sezonu zostanie liderem? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle trudna, ale już za pół roku będziemy wiedzieli wszystko. Ważne, drużyna ta dobrze reprezentowała nas w Lidze Mistrzów.