Zaznacz stronę

Każdy w swoich decyzjach życiowych zawsze bierze pod uwagę ich opłacalność. Dążymy do tego by zawsze było lepiej, a nie gorzej. Krokiem, który m.in. podejmujemy po to by było lepiej są migracje pomiędzy poszczególnymi miastami. Ich celem jest oczywiście znalezienie miejsca, w których prowadzić można normalne spokojne życie.

Kiedy w życiu możemy mówić o spokoju? Zapewne wówczas, gdy zarabiamy dostatecznie wiele by nie musieć martwić się o to, że nie starczy nam pieniędzy do ostatniego dnia kolejnego miesiąca. Z takich właśnie przyczyn tak wielu Polaków opuszcza mieszkania Radom i poszukuje szczęścia w zupełnie innym mieście, które być może da możliwość dynamiczniejszego rozwoju osobistego. Jakie miasta wybierają ludzie z Radomia? Przede wszystkim nie tak odległą Łódź. Łódź jest kilkakrotnie większa niż Radom, a tym samym liczba zakładów pracy, w których znaleźć można stałe zatrudnienie jest bardzo duża. Dodatkowo mieszkania Łódź nie są tak bardzo drogie jak ma to miejsce w przypadku innych dużych miast położonych w Polsce. Taka Warszawa jest o kilkadziesiąt procent droższa, w przypadku wielu innych miast wygląda to całkiem podobnie.

Ogólnie Radom jest z miesiąca na miesiąc opuszczany przez coraz większą liczbę mieszkańców i wątpię by w nadchodzących latach mogło się to zmienić. Tylko powstanie kilku dobrych zakładów pracy mogłoby odmienić sytuację, a tego spodziewać się nie powinniśmy.