Zaznacz stronę

Siły po zimie łatwo odzyskać

Zima jest trudną porą roku, męczącą i osłabiającą organizm. Po zimie nasze paznokcie są słabe, łamią się, a włosy lubią wypadać. Wiele osób mówi – nie mam na nic siły. Co robić, aby odzyskać siły po zimie? Na pewno zadbać o siebie odpowiednio. Sił dodaje wiele rzeczy: śmiech sprawia, że mózg wydziela endorfiny. Komedia lub kabaret na pewno dodadzą poczucia optymizmu. Warto podjadać, ale zdrowe przekąski takie, jak kromkę razowego chleba z masłem i miodem albo musli z owocami zalane kubeczkiem jogurtu, a nie paluszki, chipsy czy słodycze. Im mniej cukru, tym dla organizmu lepiej. Suszone owoce oraz rodzynki również są dobrymi przekąskami, ożywiają, a nie tłamszą organizm.

shutterstock_197614148

Uzupełnij płyny, poczujesz się lepiej

Wiele osób jest zmęczonych, bo są odwodnione. Odpowiednia ilość wody w organizmie dostarcza dużo tlenu. Gdy czujesz zmęczenie, wypij osiem szklanek niegazowanej wody mineralnej dziennie. Na pewno taka kuracja pomoże. Zapachy poprawiają nastrój – pokrój cytrynę, pomarańczę lub grejpfruta i oddychaj ich aromatem.  Jest to znakomity sposób na dodanie organizmowi sił witalnych. Sport poprawia nastrój. 30 minut dziennie spędzone 4-5 razy w tygodniu na ćwiczeniach fizycznych na pewno poprawi nastrój. Joga rozciągnie mięśnie, taniec wyzwoli endorfiny, bieganie doda Tobie energii. Wybierz taką formę ruchu, jaką najbardziej lubisz. Tai-Chi poprawia nastrój, służy ciału i umysłowi. Ożywia krążenie krwi oraz uspokaja myśli. Posłuchaj muzyki, którą lubisz, wycisz się i dodaj sobie sił. Masaż sprawia, że czujesz się lepiej – kolistymi ruchami palców pocieraj skronie, uciskaj płatki małżowin usznych, a już po 2-3 minutach poczujesz różnicę w samopoczuciu.

Unikaj: słodyczy, które sprawiają, że czujesz zmęczenie, alkoholu, który odwadnia organizm, zamkniętych pomieszczeń – pół godziny na świeżym powietrzu doda Tobie energii.

Gdy zastosujesz się do powyższych rad, to na pewno poczujesz się o wiele lepiej. Jest to udowodnione i na pewno warto o takich wskazówkach pamiętać.