Zaznacz stronę

Bardzo szybko rozwijająca się gospodarka w ostatnich dziesięcioleciach powoduje duży popyt na powierzchnie magazynowe, produkcyjne czy też  inne. Buduje się więc coraz więcej hal i obiektów przemysłowych. Najczęściej do budowy hal używa się płyt warstwowych. Jakie zalety płyt warstwowych sprawiły, że jest to tak bardzo popularny materiał ? Po pierwszy zdefiniujmy sobie samą płytę warstwową. Płyta warstwowa jest to kompozyt złożony z warstw: okładzin zewnętrznych, i rdzenia.Jako rdzeń izolacyjny stosujemy : styropian EPS, wełnę mineralną oraz poliuretan PUR i PIR. Zazwyczaj płyty warstwowe produkuje się w systemie ciągłym na specjalnie do tego celu skonstruowanych liniach produkcyjnych.

Rdzeń nie tylko izoluje- ale też razem z okładzinami zazwyczaj stalowymi usztywnia płyty. Stalowe lub aluminiowe okładziny zapewniają parametry konstrukcyjne oraz zabezpieczają rdzeń przez warunkami atmosferycznymi i słońcem a także przed uszkodzeniami. Największą z zalet płyt warstwowych jest szybkość w jakiej w tej technologii można budować obiekty przemysłowe. Sandwich Panele dowozi się na budowę już jako gotowe kompozyty które po zamontowaniu na dachu czy ścianie tworzą w szybki sposób gotową elewację czy też pokrycie dachowe. Po zamontowaniu akcesoriów budowlanych – takich jak obróbki blacharskie oraz silikony, uszczelnienia można przystąpić do wykończenia obiektu.

Sprawna ekipa montuje kilkaset metrów kwadratowych płyty warstwowej dziennie. Płyty warstwowe to idealny materiał do budowy nie tylko wielkich obiektów takich jak hale przemysłowe- ale także tych małych – pawilonów sklepowych, garaży czy też kontenerów modułowych. Płyta Warstwowa oferuje ponadto wiele typów profilowań – typu liniowanie, mikroprofilowanie i inne co w połączeniu z szeroką gamą kolorów pozwala zbudować naprawdę ładne i nowoczesne obiekty.