Zaznacz stronę

Oszczędzasz albo nie masz pieniędzy, a jest lato… Co robić?

Lato wymaga wydania pieniędzy, dobrze o tym wiemy. Jednak są czynności, które nie kosztują zbyt wiele. Możesz na przykład wybrać się na piknik – do kosza włożyć kilka smakołyków, napoje, serwetki i na pobliskiej łące zorganizować rodzinny lunch. Lekki, wśród zieleni, w miłym miejscu. Rozrywka zapewniona, dzieciaki docenią taki relaks, a małżonek będzie zachwycony.

Innym pomysłem na letni dzień jest nakręcenie rodzinnego filmiku, który zaangażuje całą rodzinę i sprawi, że rodzina zintegruje się w sposób idealny.

Jeszcze innym sposobem może być wspólne zmontowanie karmnika dla ptaków lub złożenie modelu samolotu czy statku. Taka zabawa na pewno zaangażuje dzieci, a wcale nie kosztuje drogo.

Jeśli masz ogródek przy domu to możesz zorganizować grillowe party dla rodziny i znajomych. Wspólne chrupanie kiełbasek jest na pewno wymarzoną aktywnością dla całej rodziny. Można śpiewać, tańczyć, dobrze się wspólnie bawić.

Co jeszcze można robić bezkosztowo? Organizować rowerowe wycieczki, turnieje badmintona, wspólny jogging w letnie poranki, bo w upalne dni ciężko jest angażować się w aktywności fizyczne.

Rodzinne spędzanie wolnego czasu może być przyjemne i całkiem niedrogie, do czego zachęcamy całą rodzinę. Rodzinna integracja jest niedroga, ale tak naprawdę bezcenna. W takie dni lepiej się poznajemy oraz integrujemy i zaczynamy się lepiej rozumieć.

shutterstock_111348149