Zaznacz stronę

Kominki stały się bardzo popularnym elementem wystroju naszych pomieszczeń. Ponieważ wiele osób chce wybudować dom i to robią nie wyobrażają sobie, że mogło by w nich nie znaleźć się właśnie taki element dekoracyjny. Jednak przed podjęciem instalacji kominka należy przede wszystkim go wybrać i dokonać pewnych zmian, które warto zrobić jeśli chcemy aby współgrały one z całym wystrojem wnętrza. Kominki to nie tylko wybór ale również montaż kominków. Dlatego najlepiej będzie jeśli dany element kominkowy zostanie zainstalowany przez firmę, która wykonuje dany produkt.

Montaż kominków odbywa się w różny sposób jednak jego przygotowanie zawsze jest takie same. Na początku należy oczyścić teren z różnych przedmiotów i mebli, następnie położyć folię ochronną, która zapobiega niszczeniu się podłogi zwłaszcza jeśli są kafelki i panel. Zwłaszcza te drugie są bardzo podatne na zniszczenia, różnego rodzaju kleje oraz ciężkie przedmioty sprawiają że się one szybko niszczą, powstają rysy, załamania i nierówności. Po nałożeniu folii można zacząć przygotowywać miejsce na kominki. Przede wszystkim należy oczyścić ścianę, a następnie przywieźć elementy konstrukcyjne, które będą zamontowane w właśnie w tym miejscu.

Zanim zacznie się instalacja, trzeba wszystko dobrze pomierzyć i zaznaczyć wymiary na ścianie. Dokładny pomiar gwarantuje, że kominek stanie tam gdzie ma stać nie zagracając oraz nie tworząc problemów, które mogą być przyczyną nie możności instalacji na przykład mebli. Jednak trzeba również pamiętać o tym aby kominki miały dostęp do powietrza czyli wylotu kominkowego, aby w pomieszczeniu gdzie stoją nie doszło do zaczadzenia.