Zaznacz stronę

Długie rzęsy dodają urody

Jak malować rzęsy? Na pewno tak, żeby nie przypominały sklejonych na sztywno drucików. W latach sześćdziesiątych XX wieku panie obnosiły się z posklejanymi rzęsami. Jednak dzisiaj jest to zdecydowanie złe podejście – posklejane rzęsy nadają oku ciężkości oraz nienaturalnego wyglądu. Lekko opadające w kącikach oczy uratuje brak tuszu na dolnych rzęsach. Długie dolne rzęsy nie potrzebują mocnego tuszowania. Wydłużenie i pogrubienie rzęs zapewni lekkie ich przypudrowanie. Czasem, mimo wysiłków, rzęsy się sklejają. I na to jest sposób – rozdziel rzęsy metalową albo plastikową szczoteczką. Szpilka jest fatalnym pomysłem, bo może zranić oko, a tego nikt nie chce. Jeśli zasechł tusz do rzęs to można go uzdatnić dodając do niego kroplę mleczka do demakijażu oczu. Na rynku dostępne są tusze w kolorach czarnym, granatowym, zielonym, szarym, brązowym.

Do czego można użyć tuszu do rzęs?

Tuszem do rzęs można barwić rzęsy oraz brwi. Nowoczesne tusze zawierają takie składniki, jak witamina E, ceramidy, proteiny kaszmirowe, keratynę, woski roślinne i pszczele. Dzięki temu możliwe jest wzmocnienie rzęs, ich nawilżenie oraz pogrubienie. Silikon nadaje trwałość i przyczepność tuszowi, dzięki czemu nie będzie się on kruszył i znikał zbyt szybko z rzęs.

Kilka cennych porad

Warto pamiętać, że nowoczesne tusze wodoodporne należy zmywać wyłącznie przeznaczonymi do tego preparatami, ponieważ inne produkty nie zmyją dokładnie takiego tuszu, a oczy będą podrażnione. Spiralę wkłada się do pojemniczka powoli, dbając, aby nie wtłoczyć powietrza do środka. Powietrze powoduje szybkie wysychanie tuszu.