Zaznacz stronę

Niesamowity jest fakt, że w Polsce mamy tak wiele ciekawych miejscowości. I to nie tylko tych „oklepanych”, np.: Kraków. Pomijając również kurorty nadmorskie i zimowe. Dzięki naszej historii mamy wiele historycznych miejscowości jak chociażby Lubliniec.

Jest to miejscowość leżąca w województwie śląskim, którego historia sięga XIII wieku. Zatem jest to jedno z najstarszym ziem na Śląsku.  Ze względu właśnie na historię jest to wiele ciekawych zabytków, które pamiętają minione wieki. Jeśli jesteśmy zatem turystami, którzy uwielbiają spędzać aktywnie czas wolny to się nie zawiedziemy. Co możemy zwiedzić? Przede wszystkim Zamek w Lublińcu. To miejsce kocha kulturę – są tu organizowane często takie wydarzenia. Jedno z najciekawszych to Piknik Rycerski. Poza tym zamek został odrestaurowany i stanowi dziś hotel. Oprócz tego jest wiele Kościołów, które również trzeba odwiedzić. Wartym polecenia jest Kościółek Św. Anny w Lublińcu – jest to drewniana budowla z barokowym wyposażeniem. Poza tym Kościół Św. Edyty Stein w Lublińcu. Kościół ten wzniesiono na cześć patronki miasta, która była z nim związana.

Jest jeszcze kilka innych kościółków wartych odwiedzenia. Oprócz nich warto zajrzeć do Sanktuarium w Lubecku, gdzie znajduje się niewielki obraz Matki Boskiej. Nie można przegapić oczywiście Rynku czy Muzeum. Jeśli chcemy wrócić do czasów współczesnych to również Lubliniec nas nie zawiedzie. Jest tu m. in. tor kartingowy, Dinopark czy Aquapark. Nie można zapomnieć o ścieżkach rowerowych, które zachęcają rzeszę fanów tego sportu. Jest tam wiele tras, które możemy znaleźć w Internecie. A następnie ściągnąć mapki, by zwiedzanie miasta było bardziej atrakcyjniejsze.

Po ciekawym dniu zwiedzania warto przejść do Stawu Posmyk w Kokotku, aby odpocząć i zregenerować siły przy jeziorze. Dla dzieci mieści się tam mini zoo. Jak widać Lubliniec jest bardzo ciekawą i atrakcyjną miejscowością. Wyżej wymienione miejsca do odwiedzenia to jedynie zalążek tego co można tam obejrzeć. Miejscowość godna polecenia zarówno na tych aktywnych jak i biernych odwiedzających.