Zaznacz stronę

Mała zmywarka do niewielkiego mieszkanka

Mała zmywarka jest szczególnie ważna w niewielkim mieszkaniu – w kawalerce lub dwupokojowym lokalu mieszkalnym. Małe zmywarki mają szerokość do 45 centymetrów. Wąskie zmywarki wolnostojące na pewno będą idealnym wyborem. O pojemności zmywarki decyduje to, ile kompletów naczyń można ulokować w komorze zmywarki. Klasa energetyczna niewielkich zmywarek wynosi od A do A+++. Klasa B jest absolutną rzadkością. Jakość, małe rozmiary, energooszczędność powinny być tym, co jest najważniejsze dla każdego użytkownika. Mała zmywarka nadaje się idealnie do niewielkiego mieszkanka, studenckiej kawalerki czy niedużego biura.

Jakie funkcje powinna mieć mała zmywarka

Warto sprawdzić dodatkowe funkcje małej zmywarki – na przykład opóźnione zmywanie naczyń – czasami warto zmywać naczynia późnym wieczorem lub w nocy, aby płacić mniej za energię elektryczną. Niektóre zmywarki mają opóźniony start maksymalnie do dziewięciu godzin. Ustawienie startu na tańszej taryfie opłaty za wodę jest bardzo korzystne. Taki program nastawiony jest na godzinę zegarową. Jest to dokładne mycie naczyń, a nie ich obmywanie. Głośność zmywarki także jest znacząca – jeśli przekracza 50 decybeli to trzeba zastanowić się nad jej zakupem. Duże zużycie wody w małej zmywarce również nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej szukać modelu ekonomicznego, zmywającego kilka kompletów naczyń w niedużej ilości wody. Jeśli zmywarka pełna jest naczyń, czyli wypełniona po brzegi, wówczas zużywa się nawet 10 litrów wody. Jest to bardzo duża ilość wody i należy przemyśleć czy ta zmywarka nie obciąży nadmiernie gospodarstwa domowego kosztami. Automatyczne dostosowanie ilości wody do ilości zmywanych naczyń jest znakomitą opcją – pozwala zaoszczędzić i dobrze myje tak zwane statki.

Mała zmywarka zmieści się w kuchni, pod stołem, w szafce, czasami, z braku miejsca, ustawiana jest w łazience. Niektóre małe zmywarki mogą być ustawiane na blacie, ponieważ ich ciężar na takie ustawienie w pełni pozwala. Inne małe zmywarki są wolnostojące, co oznacza, że można ustawić je wszędzie tam, gdzie jest na nie miejsce. Idealnym rozwiązaniem jest ulokowanie takiej małej zmywarki pod szafką zlewozmywaka i korzystanie z niej wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba.
Jaki jest koszt niewielkich zmywarek?

Niewielkie zmywarki kosztują od 1000 do ponad 3000 złotych. Dla przeciętnego domowego budżetu jest to całkiem spory wydatek. Można jednak spokojnie kupić tego rodzaju sprzęt na całkiem dogodne raty. Hyundai, Siemens, Electrolux i Candy produkują całkiem udane modele niewielkich, nazywanych kompaktowymi, zmywarek. Zmywarka ułatwi życie i sprawi, że nasza kuchnia będzie lepiej uporządkowana.