Zaznacz stronę

Uzyskaj odpowiedzi od ginekologa przed operacją

Czy masz pytania, na które pragniesz odpowiedzi? Spytaj koniecznie ginekologa!

Każda kobieta w różnych etapach życia ma pytania do ginekologa. Koniecznie powinna je zadać, bo tylko wtedy wyeliminuje obawy i lęki, dowie się wszystkiego o stanie własnego zdrowia. Jeśli czeka ją operacja to także powinna zadać takie pytania. Niektóre strony internetowe zawierają odpowiedzi na pytania, jednak nie zastąpią kontaktu z lekarzem specjalistą. Ważna jest wiedza o bezpłodności, histerotomii, bólu bioder, stresie przed operacją, menopauzie oraz wiele innych.

USG u ginekologa

USG u ginekologa

Pacjentka potrzebuje wiedzy, dlatego powinna pytać lekarza o to, co jest dla niej interesujące. Lekarz ma obowiązek udzielić informacji o stanie zdrowia oraz odpowiedzieć na pytania i wątpliwości. Szczerość jest podstawą dobrych relacji lekarza i pacjenta.

Kobieta zasługuje na najlepszą opiekę medyczną, nawet, gdy zapracowany doktor nie ma czasu na informowanie pacjentki, to kobieta musi się domagać informacji. Zanim pacjentka zada pytania powinna przemyśleć dokładnie o co chce spytać i zapisać pytania na kartce – dzięki temu uniknie większej ilości wizyt u lekarza w tym samym celu. Powinna pozbyć się strachu i wątpliwości. Wiedza jest potęgą, a pełna wiedza o własnym zdrowiu jest obowiązkowa. Właściwe pytania pozwolą uzyskać dobre, pełne odpowiedzi. Lekarz powie jak przebiegać będzie operacja i jak wyglądać będzie proces leczenia po operacji. Zadanie właściwych pytań jest sposobem na uzyskanie spokoju i pełnię informacji.

Nie bój się pytać, zadawaj pytania lekarzom i lecz się tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

 

Umów się na wizytę u lekarza medycyny pracy – przychodnia Medica2000 w centrum Warszawy.