Zaznacz stronę

Koncern MAN jest jednym z liderów wśród producentów samochodowych w Europie z rocznym obrotem około 16 mld euro. MAN będąc dostawcą produktów i usług przemysłowych na skalę światową, zatrudnia 76 tys. pracowników. Główną specjalizacją koncernu jest technika ciężarowa, takajak samochody ciężarowe, autobusy, samochody specjalne, maszyny drukowe, silniki diesla i inne. Również kompania świadczy swoim klientom szeroki wybór usług finansowych. Do swoich podstawowych zadań koncern MAN zalicza przede wszystkim rozwój technologiczny, wdrażanie nowych sposobów produkcji i strategii marketingowych. Siedziba spółki znajduje się w Monachium.
Obecnie ciężarówki marki MAN są uznane za najbardziej sprzedające się samochody ciężarowe w Europie. Z czym jest związany ten sukces? Odpowiedź kryje się w formule niskie ceny + wysoka jakość techniki. Połączenie tych dwóch czynników sprawia dużą popularność modeli MAN wśród kierowców. Przy czym samochody ciężarowe MAN są dość ekonomiczne w eksploatacji, co również pozwala kompanii z powodzeniem konkurować na rynku.

Najbardziej popularne modeli samochodów ciężarowych marki MAN są MAN TGA, MAN TGM i MAN TGL.
MAN TGA idealnie nadają się do przewozów ciężkich ładunków na dalekie dystancje (przewozy regionalne, międzynarodowe). Samochody ciężarowe tego modelu skonstruowane w sposób, aby mógł pokonywać dystancje nawet przy najgorszych warunkach drogowych i pogodowych.
Atutem samochodów MAN TGM jest oryginalny design i komfortowy przejazd. Oprócz tego TGM, który należy do samochodu z ładownością średniej klasy, wyróżnia się swoją ekonomicznością i bezpieczeństwem dla kierowcy i pasażerów.

Ciągniki siodłowe MAN TGL są znane dla kierowców europejskich z tego, że są kompaktowe i ekonomiczne. Dzięki temu producent może pochwalić się przed swoimi klientami dużą manewrowością i niezawodnością tego produktu. Oprócz tego, ciężarówki MAN serii TGL są bardzo proste w wykorzystaniu i obsłudze, np. w zakładach produkcyjnych dla przewozu ładunków od punktów produkcji do miejsc sprzedaży. Wielu powszechnie znanych kompanii wybrały MAN TGL do tych celów, m.in. kompania Coca-Cola.
Już przy pierwszym korzystaniu ciężarówką TGL, można odczuć komfort, jaki spełnia specjalnie skonstruowana kabina C. W wyposażeniu wnętrz kabiny przede wszystkim przyciąga wzrok wygodne siedzenie, klimatyzacją i tylko jeden stopień do wchodzenia. Podobnie jak w modelu TGA, siedzenia zrobione z najlepszych materiałów.
Uważa się, że kierowca pozostaje na długo lojalny pierwszej wypróbowanej marce samochodów ciężarowych. Jednak większość doświadczonych kierowców prędzej czy później korzystają z produkcji kompanii MAN.