Zaznacz stronę

Okulary dla kierowców są specjalnym produktem, który niezupełnie przypomina tradycyjne okulary. Znane jako drive wear stworzone są nieco inaczej, podstawowa różnica polega na konstrukcji soczewki okularów, musi ona być skonstruowana w ten sposób, aby odbijać blaski które padają z zewnątrz i wspomagać lepsze rozeznanie w tym, co rozgrywa się na drodze. Efekt jest nieporównywalny z normalnymi okularami, stad też warto za to odpowiednio zapłacić.

Przystosowane okulary dla kierowcy dostępne są w wielu barwach, nierzadko bywa to żółty, chociaż odnajdziemy również takie, jakich kolor sam dopasowuje się do warunków panujących w danej chwili na zewnątrz. Przez to w każdej okoliczności, dzień i noc, kierowca noszący takie okulary jest zawsze dostosowany do warunków panujących na drodze i nic go nie zaskoczy.

Ostatnio dużą liczbę kierujących pojazdami zainteresował przedmiot, którym są okulary polaryzacyjne. Takie wyjątkowe okulary, szczególnie korzystne są zwłaszcza dla osób dużo przesiadujących  za kierownicą. Dłuższa jazda w każdych warunkach charakteryzuje się tym, że zaczynamy widzieć odblaski na drodze, rozmaitego pochodzenia, niezależnie czy mamy jasny dzień czy noc. Soczewki polaryzujące umożliwiają ochronę przed takim szkodliwym błyskiem.

Dzisiaj coraz coraz więcej ludzi troszczy się o swe oczy, co skutkuje np.  tym,  że liczą oni na ich większą osłonę przed promieniowaniem słonecznym i niebezpiecznym ultrafioletem. Najbardziej korzystne bywa to dla prowadzących samochody, dla nich bowiem dobrane okulary przeciwsłoneczne są wyjątkowo istotne, bo chronią ich przed słonecznymi rozbłyskami, ograniczającymi widoczność, co może być jednakowo groźne tak jak jazda po zmierzchu.